Nowoczesny rolnik to ten, który inwestuje

Nowoczesny rolnik to ten, który inwestuje

artykuły Poradnik

Bycie rolnikiem to nie tylko sama uprawa roślin czy hodowla zwierząt. Jest to również zarządzanie przedsiębiorstwem, które musi przynosić zyski. Należy mądrze kierować swoją działalnością tak, by nasza firma nie stała w miejscu, a tym bardziej traciła. Rozwój naszej działalności pozwoli utrzymać się na rynku i nie dopłacać do interesu. Niestety praca rolnika jest bardzo trudna, a co gorsza niezależna tylko od czynnika ludzkiego, ale i od pogody.

Nowoczesny rolnik to ten, który inwestuje

 

Przez zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne niestety nasz dochód również może ulec pomniejszeniu.

Chciałabym troszkę podpowiedzieć, co można zrobić, żeby wspomóc swoje działania tak, by zyski z działalności rolniczej były jednak większe. Jednocześnie nie podam oczywiście złotego środka dla każdego. Wszystko jest uzależnione od tego, czym dokładnie się zajmujemy. Chcę przedstawić ogólną zasadę natomiast każdy rolnik musi dopasować ją do swoich potrzeb. Jak się tak już stanie, to jestem pewna, że każdy bez problemu będzie wiedział, co mu jest potrzebne.

Jak już wspomniałam, najważniejszy jest rozwój. Nowoczesny rolnik to też nowoczesne gospodarstwo. To jest właśnie klucz do prawdziwego sukcesu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nowszy więc i lepszy sprzęt bardzo ułatwia pracę. W dzisiejszych czasach rozwój technologii jest tak bardzo zaawansowany, że większości z nas nawet się nie śniło, co nowoczesne urządzenia potrafią zrobić.

W pierwszej kolejności dobrze zorientować się, jakie urządzenia czy kombajny będą w stanie pomóc nam w naszej trudnej pracy. Oczywiście warto udać się do odpowiedniego sklepu lub jeśli w okolicy nie ma takiego punktu, to dobrze poszukać w internecie. Świat wirtualny oferuje nam ogrom informacji specjalistycznych, więc i podpowiedzi będzie bardzo dużo. Pierwszy zatem krok za nami- wiemy, że przydałby się dany sprzęt. Oczywiście musimy też zastanowić się nad tym czy ten sprzęt, który już posiadamy jeszcze dobrze służy, czy lepiej go sprzedać i zainwestować w coś nowszego i lepszego. Nie warto trzymać staroci tylko przez przyzwyczajenie. Sprzęty rolnicze muszą na siebie zarabiać. A wiadomo, że pośpiech w tym zawodzie jest dość częsty. Jeśli trzeba wykorzystać krótki okres dobrej pogody, to awaria sprzętu może tylko spowodować, że nasze plony po prostu się zmarnują. Sprzęt tutaj ma kluczowe znaczenie.

Oczywiście nie tylko sprzęt może pomóc się nam rozwinąć. A nowe zwierzęta? Oczywiście gospodarstwo opierające się na hodowli zwierząt musi również się rozwijać w kierunku powiększania stada. Co za tym idzie, im więcej zwierząt, tym więcej miejsca dla nich potrzeba. Przeważnie ziemi nie brakuje, ale gorzej z dachem nad głową dla naszej gromadki. Rozwiązaniem w takim przypadku będzie nowa stodoła, którą można przy okazji wzbogacić o nowoczesne wyposażenie.

Dobrze, ale skąd mamy brać na to środki? Oczywiście inwestycje w nowoczesny i niestety bardzo drogi sprzęt wymagają ogromnych środków, którymi niestety mało kto dysponuje. A tymczasem nasz traktor już się rozpada, kombajn właśnie się zepsuł, a dojarka do krów jest już za słaba na nasze potrzeby. Brzmi choć trochę znajomo? Jeśli tak, trzeba takie inwestycje wesprzeć pomocą z zewnątrz. Ale kto może pomóc? Przecież nie bank, który chętnie tylko zabiera pieniądze, ale jak już ma coś dać od siebie to już jest problem. Kredyty są drogie, a żeby je dostać, to nie tylko trzeba się sporo napocić przy kompletowaniu dokumentów, ale również rzadko udaje się uzyskać taki kredyt. Jesli jednak już jest decyzja pozytywna, to niestety zazwyczaj tylko na połowę kwoty, która jest nam potrzebna. To również brzmi znajomo? Teraz udowodnię, że to nie jest ostatnia możliwość, że jest inna droga do nowoczesnego i sprawnie działającego gospodarstwa, które przyniesie nam większe zyski.

W celu zlikwidowania swoich problemów wchodzimy na stronę www.dlarolnikakredyt.pl Tam bez problemu znajdziemy takie wsparcie dla rolnika, które rozwiąże wszystkie problemy i w perspektywie pomoże w zwiększeniu zysków z naszego gospodarstwa. Oferta jest tak bogata, że w zależności od naszych potrzeb, na pewno coś dla nas się znajdzie. Są trzy różne oferty:

– Pożyczka – jest to najprostsza forma kredytowania. Tutaj bez zbędnych formalności i przy naprawdę bardzo ograniczonych wymaganiach każdy spokojnie może otrzymać do 8 tys. zł na zakup dowolnych rzeczy. Oni nie pytają, po co Ci pieniądze, po prostu je dają żeby Ci pomóc. Maksymalny okres do spłaty to aż 72 miesiące.

– Kredyt – jeśli Twoje wymagania są większe- skorzystaj z kredytu. Tutaj można uzyskać nawet 100 tys. zł. Wydłużony w stosunku do pożyczki jest również okres spłaty – aż 120 miesięcy. Dzięki temu rata kredytu będzie na tyle mała, żeby nie obciążać w żaden sposób domowego budżetu.

– Leasing – jest to już zupełnie inna grupa produktów kredytowych. Nie będę się tutaj dokładnie rozpisywała, czym jest leasing, ale jedno jest pewne, dla rolnika który musi zakupić nowy sprzęt rolniczy, jest to na pewno najbardziej korzystka wersja kredytowania. Dzięki takiej formie finansowania możemy zyskać nowy sprzęt i spłacać go w miesięcznych ratach. Oczywiście, wymagany jest wkład własny, ale w zależności od naszych potrzeb może to być tylko 1%, więc nie będzie to duże obciążenie dla naszego portfela. Okres, w którym możemy spłacać nasz nowy sprzęt to również 120 miesięcy, tak samo jak w przypadku kredytu.

Podsumowując, dla rolnika kredyt najlepiej będzie załatwiać w zależności od potrzeb i tak, by forma pasowała. Na sprzęt bierzemy leasing, na zakup nowych zwierząt czy remont bierzemy kredyt, a jeśli chcemy tylko wyremontować kurnik wystarczy nam drobna pożyczka. Najważniejsze jednak w tym jest, by nasze gospodarstwo na tym zyskało. Nigdy nie będziemy w stanie sami rozwinąć naszego gospodarstwa do prężnie działającego nowoczesnego miejsca pracy, jeśli nie zainwestujemy. A wiadomo, że taka inwestycja przeważnie bez pomocy z zewnątrz po prostu jest niemożliwa, dlatego bierzemy myszki w dłoń, przechodzimy na www.dlarolnikakredyt.pl i otwieramy drogę do naszej lepszej przyszłości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments