Nowoczesne rolnictwo

Nowoczesne rolnictwo

Pomorskie Poradnik

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że rolnictwo jest jednym z trzech podstawowych filarów gospodarki w Polsce. Dzięki niemu codziennie mamy dostęp do świeżych owoców i warzyw z polskich gospodarstw. Daje nam również dostęp do artykułów codziennego użytku, takich jak: mleko, jajka, mięso etc.

Nowoczesne rolnictwo

 

Poza wyżej wymienionymi funkcjami stanowi dużą część eksportowanych z Polski towarów, co nie tylko napędza naszą gospodarkę, ale również wybucha do góry nasze państwo. Rolę tak samo ważną stanowią duże przemysłowe gospodarstwa, jak i te mniejsze stawiające na lokalne potrzeby konsumentów. Jest to doskonały pomysł na biznes przechodzący na kolejne pokolenia, ponieważ rola rolnictwa w kraju nigdy się nie zmniejszy.

Jednym z podstawowych czynników uzależniających ilość i jakoś zbiorów każdego rolnika jest pogoda. To właśnie ona wpływa na rozwój plonów. Niestety z roku na rok warunki pogodowe pogarszają się. Długie okresy wysokich temperatur lub bardzo ulewnych deszczy nie wpływają korzystnie na uprawy. Coraz częściej możemy się również spotkać z gwałtownymi burzami i opadami gradu, które potrafią zniszczyć całe hektary upraw co powoduje niesamowite straty nie tylko dla pojedynczego rolnika, ale również dla całej gospodarki. Także gleba w Polsce nie rozpieszcza naszych rolników. Na większości obszaru kraju pozbawiona jest minerałów wpływających na jakoś zbiorów.
Jak zatem poradzić sobie w tak trudnych warunkach? Stawiając na modernizację gospodarstwa, dzięki której możemy wykonywać więcej czynności na większym obszarze co zmaksymalizuje ilość naszych plonów. Na rynku pojawiło się wiele firm zajmujących się produkcją maszyn rolniczych, które znacząco skracają czas wykonywania podstawowych w gospodarstwie czynności, takich jak: orka, zasiew, nawożenie, zbiory, karmienie zwierząt i wiele innych. Mamy również na rynku wiele ciągników i traktorów, które często mają lepsze silniki niż nie jedno auto i diametralnie usprawniają przewożenie zbiorów z pola do gospodarstwa lub fabryki. Mechanizacja gospodarstwa rolnego wiąże się jednak z niesamowicie wysokimi kosztami sięgającymi od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych! Nie każdego rolnika, nawet z bardzo dobrze prosperujacym gospodarstwem, stać na zainwestowanie takiej kwoty, z tego powodu niewielu rolników decyduje się na modernizację swojej gospodarki.

Sposobem finansowania modernizacji gospodarstwa rolnego mogą być dotacje z Unii Europejskiej lub Ministerstwa. Niestety nie pokrywają one całych kosztów związanych z modernizacją, a tylko ich niewielką część.

Biorąc pod uwagę wysokie kwoty jakie interesują rolników, banku bardzo niechętnie udzielają im kredytów, zwłaszcza z powodu uzależnienia ich zarobków od ilości zbiorów, na którą wpływają niezależne od ludzi czynniki. Ten problem działa bardzo niekorzystnie nie tylko na spowolnioną pracę rolników, ale również na gospodarkę w Polsce, która ni może się przez to rozwijać. Naprzeciw temu problemowi wychodzą instytucje g oferujące kredyty i pożyczki dla każdego. Wiążą się one jednak z często wysokimi odsetkami i krótkim terminem spłaty. Wyjątkiem jest firma, która dość niedawno pojawiła się na finansowym rynku. W ich ofercie znajdziemy kredyty skierowane do tylko jednej grupy docelowej – rolników. Produkty jakie oferują to specjalistyczne kredyty na sfinansowanie potrzebnych do prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa artykułów, takich jak: maszyny, nasiona i suplementy dla roślin, pasza dla zwierząt i wiele innych.

Dlaczego unowocześnienie gospodarstwa rolnego jest takie istotne? Ponieważ pozwala nam nie tylko na zwiększenie ilości plonów, a co za tym idzie zarobków, ale również na wspieranie lokalnej i krajowej gospodarki. Rozwija również skrzydła naszej działalności do większego formatu.

Warto skorzystać z usług firmy przede wszystkim z powodu ich indywidualnego podejścia do potrzeby rozwoju rolnictwa. Poza tym znajdziemy u nich atrakcyjnie niskie raty, małe oprocentowanie, fachową obsługę skierowaną na pomoc dla rolnika, długi okres spłaty kredytu, szybkie rozpatrzenie wniosku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments