Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Oława

Dolnośląskie

Endometrioza to tajemnicza choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą coraz więcej na jej problem. I choć geneza schorzenia nadal stanowi obiekt badań, leczenie endometriozy zatrzymuje się coraz bardziej pomocne.

Endometrioza Lekarz Lądek Zdrój

Co więc stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka znajdująca się właśnie w macicy – zostaje zlokalizowana w przeciwnych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie te przypadki, w jakich endometrium było ulokowane np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez powodu na plac występowania realizuje przez każde poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki wydobywające się w macicy w minionej części są usuwane z ciała kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te zamontowane w przeciwnych dziedzinach organizmu nie mają takiej oferty i napływa do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z zmianie jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a dodatkowo bezpłodności. W tych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, i ze powodu na uszkodzenie poradzie dotyczących podłoża jej ponoszenia, nie jest pewny lek na ostatnie schorzenie. W układzie z ostatnim terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Lądek Zdrój

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety stanowi wtedy dolegliwość złośliwa. Jednakże jej czas kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – mówi w drinkom z produktów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy innego sposobie zgrubienia i guzy zbliżone swoimi markami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i wad endometrium, upatruje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym systemie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Lądek Zdrój

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych badań w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Lądek Zdrój

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują nowe metody leczenia, nierzadka stosując je ze sobą, w punkcie uzyskania jako najlepszego efektu kuracji. Pacjentki przedstawiające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w niniejszym więcej dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo wiąże się terapię farmakologiczną, która jeszcze pomaga w grze z bólem, i w przypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, reklamuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Lądek Zdrój

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które znajdują do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod kontrolą lekarzy do celu własnego istnienia. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i stałemu leczeniu, jest nadzieja na zredukowanie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości związanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments